وب، راهی برای نجات از شر سیستم عامل ‌ها!

  |

شما روزانه از چه سیستم عامل‌هایی استفاده میکنید؟ آندروید، ویندوز، مک، لینوکس و … نام های آشنایی برای همه آدمها در دنیای دیجیتالی شده امروز هستند، دنیایی که کار، زندگی، ارتباط و تفریح پیوند ناگزیری با کامپیوتر دارد، در تمامی سازمان‌ها روی هر میز یک کامپیوتر خودنمایی میکند، مهم نیست به عنوان مدیرعامل گزارشات را ببینید یا در آبدار خانه در هنگام گوش دادن به موسیقی آخرین فیش حقوقی خود را ببینید…

سیستم عامل ها در سازمان

در سازمان شما کامپیوترها از چه سیستم عاملی استفاده میکنند؟ قاعدتا تعداد زیادی از آنها از ویندوز استفاده میکنند، چه نسخه ای از ویندوز دارید؟ هنوز ویندوز اکس پی حتا بعد از پایان یافتن دوره پشتیبانی اش رخت از کامپیوترهای سازمانهای ما برنبسته است، انواع مختلف ویندوز، ۳۲ و ۶۴ بیتی، بعضی جاها مک و گاهی لینوکس، موبایل، تبلت و فبلتها هم که ریز و درشت در همه جای سازمان وجود دارند.

دردسر نرم افزارهای خاص

در بیشتر سازمانهای پیشرفته که فعالیت های مفیدی انجام میدهند، بخش انفورماتیک از سالها قبل تلاش برای راه اندازی و تکمیل بسترهای لازم را انجام داده و سرورها در سازمان وجود دارند، سرورها سیستم عامل های خاص خودشان را دارند و بر اساس کاربرد ویژه‌شان از آنها استفاده می‌شود، در این مطلب در مورد کلاینت ها صحبت میکنیم، کلاینت هایی با دردسرهای خاص خودشان، نسخه ای که باید بر روی کلاینت نصب شود و کاربر از آن استفاده کند گاهی به انواع مختلف و عجیب و غریب .Net احتیاج دارد، بعضی نسخه های کلاینت برای سیستم عامل های ۳۲ و ۶۴ بیتی متفاوت هستند و پشتیبان‌های شبکه را وقت زیادی برای حل این مشکلات میکنند، بعضی نرم افزارهای پرکاربرد نیز این روزها نسخه تحت وب ارائه داده اند، اما به طرز باورنکردنی این نسخه تحت اینترنت اکسپلورر است! نه نسخه تحت وب… نرم افزارهایی که از طریق ActiveX ها در اینترنت اکسپلورر کار میکنند به نظر من تحت وب نیستند، تحت اینترنت اکسپلورر اند، راه حل های بعضی توسعه دهنده های نرم افزار هم خنده تلخی به لب‌های پشتیبان‌های شبکه مینشاند.

نجات با وب‌های خوب

تصور کنید نرم افزارهایی که در سازمان شما از آنها استفاده می‌شود واقعا تحت وب باشند، با فایرفاکس و کروم و اینترنت اکسپلورر کار کنند، کاری به سیستم عامل کامپیوتر شما نداشته باشند، به محض اینکه کامپیوتری در اختیار شما قرار بگیرد بتوانید از آن نرم افزار استفاده کنید، این روزها وب خوب وبی است که نه فقط برای کامپیوتر، بلکه برای دستگاه های هوشمند هم به شکل هوشمندانه ای طراحی شده باشد، نرم افزار مورد نظر شما که کارهای سازمان را تسهیل میکند بر روی تبلت و موبایل ها نیز به شکل خوبی نمایش داده شود و قابل استفاده باشد، اگر برق سازمان هم برود باز میتوانید با تبلت ها کارهای سازمان را انجام دهید‌ (سرورها  که UPS دارند!) یا برای ارائه گزارشها به راحتی بر روی مرورگر تلوزیون هوشمند اتاق مدیرعامل نمودارها را نشان دهید.

 

مطمئن باشید دنیای اینچنینی دور از دسترس نیست، اگر مدیر انفورماتیک هستید، توسعه دهنده نرم افزار یا تحلیلگر سیستمها هستید این مطلب را به خوبی به خاطر بسپارید که به زودی وب های خوب به سراغ شما می آیند.

4.2/5 - (21 امتیاز)

2 دیدگاه در “وب، راهی برای نجات از شر سیستم عامل ‌ها!

  1. سلام ببخشید من یه ایده دارم و خودم برنامه نویسم دنبال یه سرمایه گذار هستم ساپورتم کنه ایا شرکت شما توانایی همکاری رو با بنده داره یانه؟؟؟
    ایده من عالی هست در خصوص دانشگاه هست اما بخاطر سرمایه گذاری از طرح بنده استقبال نمی کننن
    شماره تماس 09015300713

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *